Proč (a jak) psychosomatika funguje?
O knizeO autorechRecenzeKoupitKontaktKřest

... a přece se točí ...

Ano, tak nějak si musejí připadat lékaři a psychologové zabývající se psychosomatikou.
Obor, který je nedílnou součástí medicíny, je leckdy opomíjený či zavrhovaný rádoby odborníky z řad nás, lékařů.
A proto tedy velké díky doktorce Klímové a magistře Fialové za jejich publikaci. Střípek po střípku skládají jasná fakta, předkládají důkazy, donutí čtenáře vzpomenout si - ano, takhle nějak to v té fyzice bylo, tohle je pochopitelné z hlediska fyziologie.
Každý absolvent medicíny má pocit, že zná. Zná teorii, z příznaků stanoví diagnosu. Skvělé. Jenže po pár letech ho možná přestane uspokojovat, že stanovil správně diagnosu a ejhle ... přes veškerou snahu odborníků pacient odmítá být zdravý. Prodělá veškerá odborná vyšetření, má nasazenou správnou léčbu na své potíže a pořád chodí, že to není v pohodě ... Takže zbývají dvě věci - pacienta se "zbavit" přeposláním k jinému odborníkovi nebo začít pátrat, proč a co vlastně potíže vyvolalo.
A tady už musí psychosomatická věda nastoupit. Není to o dlouhém pohledu do očí a verdiktu: naložil jste si toho moc ... , trápí vás matka ... Jistě, tato fakta si sice musí pacient uvědomit, ale jen toto ho nevyléčí. Musí jít ruku v ruce se znalostmi o celistvém fungování organismu. Takový školní strašák jako kvantová fyzika přijde na milost, energetické dráhy v tom těle zkrátka také jsou, začne mravenčí práce s tím organismus porovnat do zdravého celku.

Pracuji jako praktická lékařka 13 let, není to málo, není to moc. Mám to štěstí se po většinu svého odborného života pracovně setkávat s kolegy, kteří nejsou "odborníci na pravý palec u nohy", ale snaží se pomáhat komplexně. A snad mám to štěstí i na pacienty, kteří mi důvěřují a společně se mnou se dokáží zamyslet nad svým zdravím a nejsou jen slepými polykači tablet. Protože sice nás učili, že ve zdravém těle - zdravý duch, ale ono hlavně platí, že zdravý duch má zdravé tělo!

Proč a hlavně jak psychosomatika funguje by měl znát každý lékař. A své pacienty uzdravovat, nejen léčit.
Takže díky, milé dámy, za Vaši práci, která vedla ke vzniku této skvělé knihy. A knihu všem, co si ji zaslouží ... :-)

MUDr. Marie Balmetová, praktický lékař pro dospělé


Vydavatel:
Progressive consulting, v.o.s.
Křivenická 423/36
181 00 Praha 8 - Čimice
OR MS Praze, A.49190
IČ: 27108848
DIČ: CZ27108848
Prodejní místa vydavatele:
AKTIP
Perucká 587/23
120 00 Praha 2 - Vinohrady
+420 737 161 885
kniha@aktip.cz
www.aktip.cz
Prodejní místa vydavatele:
Tabák Peleška
Lázeňská 58/1
Děčín
Foto na akci:
Matěj Třasák,
Edita Horová